Święto Zaślubin Polski z Morzem

W dniu 10.02.2016 r. jak corocznie odbyły się w Pucku uroczystości 96 rocznicy “Zaślubin Polski z Morzem”. W uroczystości, nadając jej wielką rangę uczestniczył Prezydent RP Andrzej Duda, przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, stowarzyszeń i młodzieży oraz towarzyszącej Orkiestry, Sztandaru, Kompani Marynarki Wojennej. Stowarzyszenie Elektryków Okrętowych, jak co roku brało udział  ze sztandarem i delegacją która złożyła na zakończenie uroczystości pod pomnikiem generała Józefa Hallera. W imieniu SEO kwiaty  składali: Maciej Dembiński oraz v-ce Przewodniczący SEO Zenon Nowicki. Uczestniczące w uroczystości Sztandary Akademii Morskiej i Stowarzyszenia Elektryków Okrętowych niesione były przez studentów Wydziału Mechanicznego AM w Gdyni. Uroczystości, jak co roku składały się z trzech części:

• Na Rynku w Pucku przywitaniem gości przez Burmistrz Miasta i Prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej    (którzy byli gospodarzami),
  • Msza św. w Farze koncelebrowana w intencji Ojczyzny i Ludzi Morza pod przewodnictwem J.E. Ks. Apb. Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego,
  • W Porcie Rybackim, gdzie odbyły się wystąpienia Burmistrz Miasta, wręczenie Pierścieni Hallera i krzyży Pro Mari Nestro, wystąpienie Prezydenta RP, złożenie wieńca z pokładu śmigłowca na wody Zatoki Puckiej i pod pomnikiem gen. Hallera przez delegacje.

SEO
10.02.2016