Profesor Jerzy Mizeraczyk wybrany członkiem rady Międzynarodowego Towarzystwa Elektrofiltracji

We Wrocławiu w dniach 19-23 września 2016 r. odbyła się XIV Międzynarodowa Konferencja Elektrofiltracji ICESP 2016 (XIV International Conference on Electrostatic Precipitation ICESP 2016). W ramach tej konferencji odbyła się dwudniowa szkoła dotycząca zagadnień związanych  z elektrofiltrami i odpylaniem elektrostatycznym (ESP School). Współorganizatorem tej szkoły oraz jej kierownikiem (ESP School Chairman) był pracownik Akademii Morskiej w Gdyni, prof. dr hab. inż. Jerzy Mizeraczyk.

Na posiedzeniu Rady Międzynarodowego Towarzystwa Elektrofiltracji (Board of the International Society for Electrostatic Precipitation) za wyniki naukowe w dziedzinie elektrofiltracji oraz za zasługi w  zaplanowaniu i  organizacji Konferencji ICESP 2016 oraz Szkoły Elektrofiltracji profesor  Mizeraczyk został wybrany nowym członkiem Rady Międzynarodowego Towarzystwa Elektrofiltracji (Board Member of the International Society for Electrostatic Precipitation).

Kalina Detka
K.Detka 26.04.2017