Czwarty Powiatowy Konkurs Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice

W piątek 15 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste zakończenie Czwartego Powiatowego Konkursu Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice organizowanego przez Wydział Elektryczny Akademii Morskiej w Gdyni oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. „Bohaterskiej załogi ORP Orzeł” w Wejherowie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Wejherowa, Rumi, Gdańska i z Gdyni. Zadania konkursowe przygotował zespół w składzie: dr hab. inż. Ireneusz Czarnowski, prof. nadzw. AMG, dr inż. Krystyna Noga, dr inż. Damian Bisewski, dr inż. Andrzej Łuksza, dr inż. Tomasz Nowak.

Laureatami zostały następujące osoby:

1. Wincenty Klein – ZSP nr 2 w Wejherowie
  2. Szymon Zdralek – ZSP nr 2 w Wejherowie
  3. Aleksandra Bojka – ZSP nr 2 w Wejherowie
  4. Jakub Gierowski – Katolickie LO w Gdyni
  5. Piotr Walkusz – I LO w Wejherowie
  6. Wojciech Piepka – I LO w Wejherowie

Dziekan Wydziału Elektrycznego prof. dr hab. inż. Janusz Zarębski wręczył laureatom konkursu dyplomy i upominki ufundowane przez Dziekana Wydziału Elektrycznego. Laureaci uzyskali prawo do podjęcia studiów na Wydziale Elektrycznym bez postępowania rekrutacyjnego. Po uroczystości laureaci konkursu uczestniczyli w imprezach Dnia Otwartego Akademii Morskiej w Gdyni.

Kalina Detka
18.01.2017